lrg

MEHASCAN5D projekt

A KFI_16-1-2016-0296 számú projekt a Nemzeti Kutatási Fejlesztési és Innovációs Alapból biztosított támogatással, a Vállalatok K+F+I tevékenységének támogatása – VÁLLALATI KFI_16 pályázati program finanszírozásában valósult meg.

Kedvezményezett megnevezés: HUMANsoft Kft.
Projekt tagok: LRG É-L Kutató-fejlesztő és Szakértői Iroda Kft.

Projekt neve: MEHASCAN5D- univerzális minőségellenőrző megoldás kidolgozása jármű és gépipari technológiák számára
Szerződött támogatás összege: 364 168 555 Ft, ebből a HUMANsoft Kft. feladataira eső támogatás: 207 171 945 Ft.
Támogatás mértéke: 57,88%

Projekt tartalmának bemutatása:

Univerzális, iparág független, öntanuló, komplex, multi modális, integrált, egy ütemű minőségellenőrző mérőcella kidolgozása jármű és gépipari technológiák számára.

A megoldandó feladat elsősorban tömegtermelésben készülő, bonyolult geometriájú alkatrészek, részegységek gyártósoron történő, automatikus, emberi beavatkozás nélküli, gyors, 3D méret- és alakhelyesség mérésen, modellezésen alapuló minőségellenőrzése, az adatok on-line/real-time kiértékelése.

A megoldás lényege olyan, a legkorszerűbb fotó-, fotogrammetria és 3D szkennelés alapú öntanuló berendezés fejlesztése és program rendszer kidolgozása, amely az alkatrész előre definiált ellenőrzését elvégzi, a nem megfelelő minőségű darabokat kiszűri, aktív visszajelzést ad a gyártásnak a szükséges korrekciók elvégzéséhez, gyorsan és egyszerűen adaptálható. A megoldás nemcsak az előre meghatározott, beállított paraméterek egyezését vizsgálja, hanem a gyártott darab, részegység és annak 3D modelljét is összeveti, az eltéréseket kijelzi, gyorsan kiértékelhető, vizuális formában is szemlélteti. A többféle mérési elven és eljáráson alapuló, a többféle mérő egységből érkező adatok kiértékelését olyan újonnan kifejlesztett illesztő, szűrő, decimáló, meshelő, minősítő algoritmusok segítségével végzi, amely lehetővé teszi, hogy a minőségellenőrzés a gyártás idejét a gyártó számára tolerálható mértékben befolyásolja. A gyártás a mérések alapján az első hibás darab megjelenésekor leállítható, csökkentve ezzel a termelés additív költségeit. A megoldással a gyártó szerszám meghibásodása, kopása is követhető, így annak cseréjére azt megelőzően sok kerülhet, mielőtt hibás darabokat gyártanának. A mérőcella adott igényre egyszerűen, gyorsan adaptálható; így a gyártósoron vegyesen megjelenő, többféle alkatrész vizsgálata is elvégezhető lesz. E megoldás határait csak a vizsgálandó alkatrész fizikai paraméterei, az elvárt pontosság és tűrés szabják meg.

Projekt tervezett befejezési dátuma: 2019.06.30

Projekt azonosító száma: KFI_16-1-2016-0296

Projektünk saját weboldala: https://www.mehascan5d.hu/hu/


Pályázatok

Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása

Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása

Az LRG Kft. megkezdte a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretén belül a Pénzügyminisztérium, mint Támogató által 2016. december 7-én meghirdetett „Mikro-, kis- és középvállalkozások kapacitásbővítő beruházásainak támogatása kombinált hiteltermék keretében” című pályázati kiíráson nyertes, az „LRG Kft. kapacitásbővítő projektje kombinált pályázat keretében” című, GINOP-1.2.3-8-3-4-16-2017-01174 jelű projekt megvalósítását.

Egyén-specifikus otthonápolási COVID-riasztó okoseszköz, a kórházterhelés minimalizálására

Egyén-specifikus otthonápolási COVID-riasztó okoseszköz, a kórházterhelés minimalizálására

Az LRG Kft. által megvalósított, a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretén belül a Pénzügyminisztérium, mint Támogató által 2021.03.18-án meghirdetett „Mikro-, kis- és középvállalkozások egészségipari termékek gyártására irányuló fejlesztéseinek támogatása” pályázaton nyertes, „Egyén-specifikus otthonápolási COVID-riasztó okoseszköz, a kórházterhelés minimalizálására” című, GINOP-1.2.15-21-2021-00020 jelű projekt.

Gyorsépítésű szerkezeti elemek vágókobot rendszerének fejlesztése egyedi tömeggyártáshoz

A Kontex Kft. és az LRG Kft. megkezdete a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap által meghírdetett „2020-1.1.2-PIACI-KFI - Piacvezérelt kutatás-fejlesztési és innovációs projektek támogatása” című pályázati kiíráson nyertes, „Gyorsépítésű szerkezeti elemek vágókobot rendszerének fejlesztése egyedi tömeggyártáshoz” című projekt megvalósítását.